Ceny ropy spadły w pobliże 5-miesięcznego dna

HOGA.PL SPÓŁKA AKCYJNA
28-04-2003, 10:22

LONDYN (Reuters) - W nocy z niedzieli na poniedziałek ceny kontraktów terminowych na ropę Brent poważnie spadły, by osiągnąć swój najniższy od pięciu miesięcy poziom. Zdaniem dealerów, cenom szkodzą oczekiwania większego niż się spodziewano wydobycia ze strony kartelu eksporterów ropy OPEC.

O godzinie 10.15 czerwcowe kontrakty na ropę Brent były wyceniane na 23,60 dolara za baryłkę, co stanowi 49-centowy spadek wobec ostatniego zamknięcia. Wcześniej ceny spadły do 23,40 dolara, swego najniższego od 7 kwietnia poziomu.

Jeden z dealerów zaznaczył, że spadek cen poniżej poziomu 22,50 dolarów za baryłkę, może spowodować obniżenie poziomu wsparcia do 22 dolarów, znacznie poniżej ustalonego przez OPEC poziomu docelowego.

W zeszły czwartek kartel podniósł limity produkcyjne o 900.000 baryłek do 25,4 baryłek dziennie dla 10 krajów członkowskich, z wyłączeniem Iraku, choć rynek spodziewał się, że OPEC jedynie wyeliminuje nadpodaż powyżej wcześniejszego limitu na poziomie 24,5 miliona baryłek dziennie.

((Tłumaczył: Adrian Krajewski; Redagowała: Olga Markiewicz; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Adres internetowy: adrian.krajewski@reuters.pl))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: HOGA.PL SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy spadły w pobliże 5-miesięcznego dna