Czytasz dzięki

Cerkiew zainspirowała kolorami kawiarnię

Lokal w nowym biurowcu Generation Park na warszawskiej Woli ma dla spółki Green Caffè Nero wyjątkowe znaczenie ze względu na dwa fakty.

Po pierwsze — został otwarty w czasie pandemii, a po drugie — ma niezwykłe wnętrze. Pomysł na kawiarnię w tym miejscu zrodził się już półtora roku temu. Nim powstał kompleks biurowy, Green Caffè Nero postawiło i uruchomiło tzw. box, czyli tymczasową kawiarnię przy placu budowy. Wszystko po to, żeby przyzwyczaić klientów do obecności marki w tym rejonie. Epidemia i obostrzenia sanitarne opóźniły otwarcie, ale nie zniechęciły spółki do rezygnacji z projektu.

— Mimo pandemii, trudności czy ograniczeń postanowiliśmy nie tracić optymizmu i otworzyć zupełnie nową kawiarnię. Nasze dążenie okazało się odpowiadać na oczekiwania klientów, którzy licznie odwiedzili nasz lokal w dniu otwarcia — dodał Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

Nowy lokal ma 240 m kw. powierzchni ulokowanej na planie prostokąta. O wystrój wnętrza zadbali architekci Grażyna i Marcin Piotrowscy, którzy inspirację znaleźli w nietypowym miejscu.

— Tym razem postanowili nawiązać do dekoracji cerkiewnych, a w szczególności do powstałych w latach 70. witraży znajdujących się w jednej z warszawskich świątyń. Ich kolorystyka, forma i gra świateł została odzwierciedlona w przesłonach ze szkła widocznych w naszej nowej kawiarni — mówi Agata Milewska, odpowiedzialna za marketing i komunikację marki Green Caffè Nero.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane