CEZ zainteresowany aktywami EDF w Polsce

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2016-01-21 07:30

Czeski koncern energetyczny CEZ jest zainteresowany odkupieniem od francuskiego EDF jego polskich aktywów ciepłowniczych, informuje Reuters.

12 stycznia Puls Biznesu poinformował, że EDF zaczął szukać chętnych na polskie aktywa. Warta 2 mld zł transakcja powinna zakończyć się w połowie roku.

Marek Wiśniewski

Zainteresowane kupnem aktywów są m.in. Energa i PGNiG Termika.  Ale nie tylko.

- Jesteśmy zainteresowani aktywami EDF w Polsce – powiedziała Reutersowi Bohdana Horackova, szefowa oddziału CEZ w Polsce.

Zapytana, czy zainteresowanie jej firmy dotyczy zarówno elektrociepłowni, jak i elektrowni EDF odpowiedziała, że na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądał przetarg.

Reuters przypomina, że pięć elektrociepłowni EDF ma 15 proc. udziału w polskim rynku. Należąca do spółki elektrownia w Rybniku generuje 7 proc. elektryczności konsumowanej w Polsce.