Czytasz dzięki

CFO: rekordy rynków akcji dzięki Trumpowi

opublikowano: 18-09-2017, 14:24
aktualizacja: 18-09-2017, 14:26

Ponad 75 proc. dyrektorów finansowych (CFO) uważa, że prezydent Donald Trump ma przynajmniej częściową zasługę w osiągnięciu przez rynki akcji rekordowych poziomów w tym roku, wynika z sondażu wśród CNBC Global CFO Council.

W CNBC Global CFO Council są reprezentowane największe publiczne i prywatne firmy na świecie o łącznej kapitalizacji 4 bln USD. Sondaż przeprowadzono w dniach 5-13 września. Wynika z niego, że ponad trzy czwarte dyrektorów finansowych uważa prezydenta Trumpa za przynajmniej częściowego sprawcę tegorocznych rekordów rynków akcji, z czego 17,1 proc. twierdzi, że przypada mu większa część zasługi.

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS/Shannon Stapleton/FORUM

O ile dyrektorzy finansowi przypisują Trumpowi przyczynienie się do rekordów na rynkach akcji, to widzą jego mniejszy udział w osiągnięciu innych gospodarczych kamieni milowych. 51,4 proc. nie przyznaje mu żadnej zasługi w obniżeniu bezrobocia w USA, a 45,7 proc. nie widzi zasługi prezydenta USA w stworzeniu 1,2 mln miejsc pracy od objęcia przez niego stanowiska. 

Wśród osiągnięć Trumpa, które będą miały największy pozytywny wpływ na ich spółki w przyszłym roku, 74,3 proc. dyrektorów finansowych wskazało deregulację.

Z drugiej strony, 28,6 proc. dyrektorów finansowych oceniło, że wycofanie przez Trumpa USA z Partnerstwa Transpacyficznego (TPP) będzie miało największy negatywny wpływ na ich firmy w ciągu następnego roku. 17,1 proc. wskazało w tym przypadku klimatyczne Porozumienie Paryskie, a 11,4 proc. zakaz wjazdu do USA dla obywateli niektórych krajów muzułmańskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu