ChatGPT najszybciej rosnącą aplikacją w historii

opublikowano: 02-02-2023, 08:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Chatbot opracowany przez OpenAI miał 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie zaledwie dwa miesiące po udostępnieniu. To największy wzrost w historii, informuje Reuters powołując się na raport UBS.

W styczniu z ChatGPT korzystało średnio dziennie 13 mln unikalnych użytkowników, ponad dwukrotnie więcej niż w grudniu, wynika z danych Similarweb cytowanych przez UBS. Analitycy banku podkreślili w raporcie, że nie pamiętają, aby w ostatnich 20 latach w przestrzeni internetowej zanotowano równie szybki wzrost. Reuters przypomina, że TikTik potrzebował dziewięć miesięcy na osiągniecie 100 mln użytkowników, a Instafram aż 2,5 roku.

Wspierana miliardami przez Microsoft niepubliczna spółka OpenAI udostępniła za darmo ChatGPT pod koniec listopada ubiegłego roku. W czwartek ogłosiła wprowadzenie subskrypcji wysokości 20 USD miesięcznie początkowo dla użytkowników w USA, poinformował Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane