ChatGPT ułatwia prowadzenie spotkań w Microsoft Teams

skib/, Reuters
opublikowano: 02-02-2023, 16:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Microsoft wypuścił na rynek pakiet Teams Premium, który działa w oparciu o ChatGPT. Bot opracowany przez startup Open AI ma uprościć organizację spotkań wirtualnych - przekazał Reuters.

Adobe Stock

Usługa premium będzie kosztować 7 USD miesięcznie do czerwca, od lipca wzrośnie do 10 USD, przekazał gigant IT. ChatGPT, który stał się najszybciej rosnącą aplikacją w historii, będzie generował automatycznie notatki ze spotkań, zlecał zadania i pomagał tworzyć szablony agendy spotkania.

Microsoft ogłosił niedawno, że zainwestuje miliardy w OpenAI. Niektórzy spekulują, że kwota może wynieść nawet 10 mld USD. Korporacja zamierza dodać chatbota do wszystkich swoich produktów, tym samym chce stanąć w szranki z właścicielem Google’a Alphabetem, który również sukcesywnie stawia na rozwój sztucznej inteligencji w swoich innowacjach.

Uruchomiony pod koniec listopada ubiegłego roku ChatGPT potrafi na podstawie informacji wprowadzonych przez użytkowników tworzyć m.in. prozę, poezję i żarty. OpenAI ogłosił w środę plan subskrypcji w wysokości 20 USD miesięcznie, którego użytkownicy mieliby dostęp do nowych funkcji i szybciej otrzymywali odpowiedzi od chatbota.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane