Chcemy budować siłę krajowej gospodarki i nauki

WOJCIECH DĄBROWSKI prezes PGZ
opublikowano: 12-11-2014, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

Jesteśmy uczestnikami jednego z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć biznesowych wolnej Polski. Konsolidujemy polski przemysł zbrojeniowy, tworząc największy koncern obronny w tej części Europy. Nowoczesną i silną grupę biznesową — ważny element systemu bezpieczeństwa narodowego. Polska Grupa Zbrojeniowa to ponad 30 spółek, ponad 16 tysięcypracowników i około 4,5 miliarda złotych rocznych obrotów. Te liczby przemawiają do wyobraźni.

Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera przemysłowego w procesie modernizacji polskiej armii. Jest o co walczyć. W najbliższych latach wojsko chce wydać na ten cel aż 140 mld zł. Tylko od nas zależy, jak duża część z tych pieniędzy trafi do polskiego przemysłu. Jeśli perfekcyjnie będziemy odpowiadać na potrzeby sprzętowe wojska, jeśli istotnie zwiększymy jakość oferowanych produktów i usług, jeśli wykreujemy nowoczesne rozwiązania i systemy — osiągniemy sukces. Będzie to sukces nie tylko polskiego przemysłu obronnego, ale także całej gospodarki.

Jako PGZ chcemy bowiem, na wzór podobnych zagranicznych koncernów, budować siłę krajowej gospodarki i nauki.

Stać się wehikułem realnego transferu wyników badań naukowych do biznesu, także do branż cywilnych. Mamy wszelkie niezbędne narzędzia, by tego dokonać, m.in. zaplecze produkcyjne i usługowe, bogate zasoby intelektualne i dostęp do szybkiego finansowania. Inwestowanie przez Polskę w innowacyjne rozwiązania informatyczne, przemysł kosmiczny czy nanotechnologię się urzeczywistni. A zdolni, młodzi naukowcy, także dzięki PGZ, będą mogli realizować swoje ambicje tutaj, w kraju. To będzie nasz wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Osiągnięcie pozycji lidera w procesie modernizacji polskiej armii nie jest celem samym w sobie. Chcemy wykorzystać tę szansę do wykreowania nowych produktów i usług po to, by skutecznie, jak równy z równym, konkurować i współpracować z zagranicznymi koncernami zbrojeniowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH DĄBROWSKI prezes PGZ

Polecane