Chcemy wyznaczać najlepsze standardy

ARTUR OSUCHOWSKI, członek zarządu Ciech
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA RAPORTU GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017:

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Grupy Ciech. Przy wsparciu naszego większościowego akcjonariusza — Kulczyk Investments — budujemy międzynarodową grupę chemiczną o polskich korzeniach, która ma wyznaczać branży najlepsze standardy w zakresie nowoczesnego zarządzania, innowacji, wysokiej jakości produktów oraz współpracy z klientami, partnerami biznesowymi i rynkami kapitałowymi. Jako spółka notowana na warszawskim parkiecie od 13 lat, a od prawie dwóch lat — również na trzeciej co do wielkości giełdzie w Europie — Börse Frankfurt — przykładamy szczególną wagę do kontaktów z inwestorami, analitykami i akcjonariuszami. Dobrze rozumiemy, że nawet najlepiej zarządzana spółka ze świetnymi perspektywami, nie ma szans na realizację swojego maksymalnego potencjału giełdowego bez efektywnej komunikacji z inwestorami — zarówno tymi instytucjonalnymi, jak i indywidualnymi.

W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę takich spotkań o 50 proc. Na rozmowach z inwestorami o Grupie Ciech i jej perspektywach spędziliśmy ponad 100 godzin.

W świecie nowoczesnych technologii i szybkiego dostępu do informacji fundamentem dobrej komunikacji z rynkiem kapitałowym jest m.in. rozbudowana strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim. Cieszę się, że nasza — jak pokazały wyniki zeszłorocznego konkursu „Złota Strona Emitenta” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych — jest w opinii fachowców jedną z czterech najlepszych wśród spółek należących do indeksów WIG 20 i mWIG40. Drugi element naszych działań w tym obszarze to liczne spotkania z inwestorami. W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę takich spotkań o 50 proc. Na rozmowach z inwestorami o Grupie Ciech i jej perspektywach spędziliśmy ponad 100 godzin. Połączenie tradycyjnych narzędzi komunikacji inwestorskiej opartych na otwartości i zaufaniu z wykorzystaniem potencjału jaki niesie ze sobą Internet, uważam za takie, które w naszym przypadku sprawdza się doskonale. Świadczy o tym także bardzo dobra opinia jaką cieszy się nasza firma wśród inwestorów i systematycznie rosnąca liczba podmiotów z całego świata, zainteresowanych działalnością grupy.

Dlatego dzisiaj z dumą mogę podkreślić, że dzięki wdrażanym przez nas zmianom w zakresie komunikacji z interesariuszami, Ciech to transparentna, otwarta i nowoczesna spółka prowadząca dialog z inwestorami zgodnie z najwyższymi standardami. W obliczu ogromnej liczby spółek notowanych na GPW właściwie budowane relacje z inwestorami pozwalają nam się skutecznie wyróżniać. Nie spoczywamy jednak na laurach — nadal uważanie obserwujemy rynkowe trendy i wdrażamy te najefektywniejsze, które pozwalają nam stale doskonalić poziom naszych relacji inwestorskich. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARTUR OSUCHOWSKI, członek zarządu Ciech

Polecane