Chcemy wyznaczać najlepsze standardy

ARTUR OSUCHOWSKI, członek zarządu Ciech
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA RAPORTU GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017:

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju Grupy Ciech. Przy wsparciu naszego większościowego akcjonariusza — Kulczyk Investments — budujemy międzynarodową grupę chemiczną o polskich korzeniach, która ma wyznaczać branży najlepsze standardy w zakresie nowoczesnego zarządzania, innowacji, wysokiej jakości produktów oraz współpracy z klientami, partnerami biznesowymi i rynkami kapitałowymi. Jako spółka notowana na warszawskim parkiecie od 13 lat, a od prawie dwóch lat — również na trzeciej co do wielkości giełdzie w Europie — Börse Frankfurt — przykładamy szczególną wagę do kontaktów z inwestorami, analitykami i akcjonariuszami. Dobrze rozumiemy, że nawet najlepiej zarządzana spółka ze świetnymi perspektywami, nie ma szans na realizację swojego maksymalnego potencjału giełdowego bez efektywnej komunikacji z inwestorami — zarówno tymi instytucjonalnymi, jak i indywidualnymi.

W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę takich spotkań o 50 proc. Na rozmowach z inwestorami o Grupie Ciech i jej perspektywach spędziliśmy ponad 100 godzin.

W świecie nowoczesnych technologii i szybkiego dostępu do informacji fundamentem dobrej komunikacji z rynkiem kapitałowym jest m.in. rozbudowana strona internetowa poświęcona relacjom inwestorskim. Cieszę się, że nasza — jak pokazały wyniki zeszłorocznego konkursu „Złota Strona Emitenta” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych — jest w opinii fachowców jedną z czterech najlepszych wśród spółek należących do indeksów WIG 20 i mWIG40. Drugi element naszych działań w tym obszarze to liczne spotkania z inwestorami. W 2017 r. zwiększyliśmy liczbę takich spotkań o 50 proc. Na rozmowach z inwestorami o Grupie Ciech i jej perspektywach spędziliśmy ponad 100 godzin. Połączenie tradycyjnych narzędzi komunikacji inwestorskiej opartych na otwartości i zaufaniu z wykorzystaniem potencjału jaki niesie ze sobą Internet, uważam za takie, które w naszym przypadku sprawdza się doskonale. Świadczy o tym także bardzo dobra opinia jaką cieszy się nasza firma wśród inwestorów i systematycznie rosnąca liczba podmiotów z całego świata, zainteresowanych działalnością grupy.

Dlatego dzisiaj z dumą mogę podkreślić, że dzięki wdrażanym przez nas zmianom w zakresie komunikacji z interesariuszami, Ciech to transparentna, otwarta i nowoczesna spółka prowadząca dialog z inwestorami zgodnie z najwyższymi standardami. W obliczu ogromnej liczby spółek notowanych na GPW właściwie budowane relacje z inwestorami pozwalają nam się skutecznie wyróżniać. Nie spoczywamy jednak na laurach — nadal uważanie obserwujemy rynkowe trendy i wdrażamy te najefektywniejsze, które pozwalają nam stale doskonalić poziom naszych relacji inwestorskich. © Ⓟ

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARTUR OSUCHOWSKI, członek zarządu Ciech

Polecane