Chcesz zdobyć pracę? Śmiej się do rozpuku

DI, Pracuj.pl
opublikowano: 10-02-2011, 09:01

Z analizy serwisu Pracuj.pl wynika, że najczęściej wymóg poczucia humoru pojawia się często w ofertach pracy w handlu. Ale nie tylko.

Firmy poszukują także obdarzonego poczuciem humoru programisty, pracownika kawiarni, a nawet stylistki paznokci i księgowej.

Humor ułatwia zdobycie pracy.
Humor ułatwia zdobycie pracy.
None
None

Uśmiech i wesołe usposobienie - mówią psycholodzy biznesu - przełamują lody, rozładowują napięcia, budują dobre relacje. To cecha przydatna nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Przydaje się szczególnie w kontaktach z klientem.

Czy warto umieszczać poczucie humoru wśród swoich zalet w CV?

- Wszystko zależy od branży, w której chcemy pracować. Wspomnieć tę cechę w CV zawsze warto, ale emotikony i dowcipne sformułowania mile widziane są przede wszystkim w aplikacjach na stanowiska wymagające kreatywności - mówi Marzena Potepa z serwisu ArchitekciKariery.pl, specjalizującego się w doradztwie w karierze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Pracuj.pl

Polecane