Chemoservis-Dwory nie będzie oferować akcji nowej emisji

PAP
13-11-2008, 15:26

Spółka Chemoservis-Dwory nie będzie oferowała akcji nowej emisji. Do końca listopada mają trafić do obrotu na GPW istniejące akcje serii A - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Pierwotnie Chemoservis-Dwory miały przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną i zaoferować nie więcej niż 4,4 mln nowych akcji serii C oraz nie więcej niż 1,4 mln akcji serii A posiadanych przez dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka zdecydowała się jednak debiutować bez oferty.

"Przy obecnej sytuacji na rynku kapitałowym inwestorom trudno jest podejmować decyzje o zaangażowaniu w IPO jakiejkolwiek spółki i w związku z tym oczekują bardzo dużego dyskonta. Wiązałoby się to ze sprzedażą akcji po cenie zbyt niskiej wobec wartości firmy" - powiedział Grzegorz Dobrowolski, prezes spółki, cytowany w komunikacie.

"W związku z tym uznaliśmy, że lepszym rozwiązaniem jest jedynie wprowadzenie do obrotu dotychczas istniejących akcji serii A, a o ewentualnej emisji nowej serii akcji pomyślimy w przyszłości, gdy koniunktura na rynku będzie lepsza" - dodał.

Oferującym akcje jest Wrocławski Dom Maklerski SA.

Komisja Nadzoru Finansowego w sierpniu zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Chemoservis-Dwory w związku z publiczną emisją akcji serii C.

Akcjonariuszami firmy są trzy spółki z Płocka: Petro Mechanika, Petro Eltech i Petro Remont.

Chemoservis-Dwory świadczy między innymi usługi remontowe, i zajmuje się wykonawstwem aparatury chemicznej i przemysłowej, produkcją i montażem rurociągów technologicznych.

Spółka do 1998 roku należała do Zakładów Chemicznych Oświęcim, które były poprzednikiem prawnym Firmy Chemicznej Dwory (obecnie Synthos).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Chemoservis-Dwory nie będzie oferować akcji nowej emisji