China Mobile nie przestanie zdobywać klientów w czasie IO w Pekinie

MD
opublikowano: 27-06-2008, 10:05

China Mobile, największy na świecie operator komórkowy zaprzeczył doniesieniom, jakoby rząd nakazał mu wstrzymanie podpisywania umów z nowymi klientami w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Agencja Associated Press podała w czwartek, że chińskie władze zakazały spółkom telefonicznym i dostawcom Internetu zawierania nowych umów w czasie Igrzysk, aby zapewnić iż w sierpniu, w czasie imprezy, nie dojdzie do pogorszenia jakości usług.

- Ta wiadomość jest nieprawdziwa – powiedziała Rainie Lei, rzeczniczka China Mobil.

Podkreśliła, że spółka liczy iż Igrzyska w Pekinie pozwolą zwiększyć liczbę jej klientów. China Mobil chce zwiększyć przede wszystkim obecność na terenach wiejskich. Operator, który ma więcej klientów niż wynosi łączna liczba ludności USA i Wielkiej Brytanii, chce pozyskać w tym roku co najmniej 80 mln nowych abonentów. W ubiegłym roku liczba jego klientów wzrosła o 68,1 mln abonentów.

MD, Bloomberg 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / China Mobile nie przestanie zdobywać klientów w czasie IO w Pekinie