Czytasz dzięki

Chińczycy chcą przejąć część biznesu Thomas Cook

opublikowano: 10-06-2019, 09:34

Fosun Tourism złożył wstępną ofertę kupna biznesu turystycznego Thomas Cook, działającego od 178 lat najstarszego na świecie biura podróży, donosi Reuters.

Fosun to największy akcjonariusz brytyjskiego biura turystycznego, ma 18 proc. jego kapitału. Thomas Cook zastrzegł, że transakcja wciąż nie jest przesądzona. Mimo to akcje spółki drożały dwucyfrowo rano na giełdzie w Londynie. 

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Fosun, który jest właścicielem Club Med, chce przejąć tylko biznes turystyczny Thomas Cook, zostawiając biznes przewozów lotniczych, na kupno którego nie pozwalają mu przepisy Unii Europejskiej. Brytyjskie związki ostrzegły, że taka transakcja może zagrozić nawet 21 tys. miejsc pracy.

W połowie maja analitycy Citigroup zredukowali cenę docelową Thomas Cook do zera pensów. Argumentowali, że wyniki najstarszej na świecie spółki turystycznej są gorsze niż oczekiwano, a przy obecnej skali zadłużenia nie ma znaczenia, że jej biznes wycieczkowy i lotniczy szacowane są na ok. 738 mln GBP.  Analitycy podkreślali, że przyszłość spółki zależy w dużym stopniu od sprzedaży biznesu przewozów lotniczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane