Chińczycy konsolidują branżę motoryzacyjną

Marek Druś
30-04-2002, 13:11

SAIC, druga pod względem wielkości grupa motoryzacyjna w Chinach rozmawia o fuzji z Yuejin Motor Group, joint venture Fiata.

Shanghai Automotive Industry Corp., najbardziej dochodowa w Chinach firma motoryzacyjna ma być podstawą do stworzenia jednej z trzech grup branży, które zgodnie z zamierzeniem władz chińskich mają rywalizować na lokalnym rynku z zachodnimi koncernami. Do 2006 roku Chiny muszą znacznie obniżyć cła na importowane samochody w związku z wstąpieniem do WTO.

Dzięki połączeniu SAIC z Yuejin Motor Group grupa uzyska m.in. fabrykę produkującą samochody dostawcze w ramach joint venture z Fiatem oraz pozyska drugiego pod względem wielkości chińskiego producenta opon. SAIC produkuje już auta w ramach spółek joint venture z DaimlerChryslerem i Volkswagenem. W Chinach działa 120 firm produkujących rocznie 2,3 mln samochodów.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińczycy konsolidują branżę motoryzacyjną