Chińczycy sfinansują dwa amerykańskie startupy hyperloop

opublikowano: 19-07-2018, 18:55

Para startupów w Los Angeles opracowujących projekty transportowe typu hyperloop poinformowała o pozyskaniu finansowania ze strony chińskich przedsiębiorstw państwowych.

Arrivo, firma założona przez byłego starszego inżyniera w Space Exploration Technologies, spółce miliardera  Elona Muska, powiedziała, że zabezpieczyła linię kredytową o wartości 1 miliarda USD. Otrzymać ma je od Genertec America, spółką zależną chińskiego podmiotu państwowego z siedzibą w Pekinie, która pomogła w finansowaniu i budowie – szybkiego pociągu i innych projektów infrastrukturalnych w Iranie, Turcji i innych krajach. Linia kredytowa trafi do sponsorów przyszłego projektu wykorzystującego technologię Arrivo, a nie do samego startupu.

Z kolei Hyperloop Transportation Technologies poinformowała, że planuje pracować nad 10-kilometrowym torem testowym w Tongren, części chińskiej prowincji Guizhou. Poczatkowy koszt inwestycji oszacowano na około 300 mln USD. Podmiot państwowy Tongren Transportation & Tourism Investment Group dostarczy połowę funduszy i poszuka prywatnych inwestorów na drugą połowę, stwierdziło w komunikacie HyperloopTT. Dokładna trasa jeszcze nie zostanie ustalona.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Chińczycy sfinansują dwa amerykańskie startupy hyperloop