Chińczycy sprzedali Szkotom farmy solarne w Polsce

opublikowano: 08-10-2019, 10:26

ReneSola sprzedało Aberdeen Standard Investments (ASI) farmy solarne w Polsce o łącznej mocy 55 MW, donosi Capital Watch.

Wartości transakcji, która dotyczy 34 farm solarnych, nie ujawniono. Dla Aberdeen Standard Investments to już czwarty zakup na rynku OZE w Polsce.

FOT. BLOOMBERG
Zobacz więcej

FOT. BLOOMBERG

- Cieszymy się, że możemy odgrywać aktywną rolę w rozwoju energii odnawialnej w Polsce, w szczególności w sektorze fotowoltaiki słonecznej, który opiera się na sprzyjających ramach regulacyjnych - powiedział Dominic Helmsley, szef projektów infrastrukturalnych w ASI.

ReneSola zapowiadała sprzedaż portfela farm solarnych w Polsce rok temu. Nabywcą miało być Chroma Impact Investment. Transakcji jednak nie sfinalizowano.

Capital Watch zwraca uwagę, że ReneSola sprzedała największy skończony projekt solarny. Spółka z Szanghaju wciąż czeka na nabywcę projektów o mocy 12 MW na Węgrzech i w Kanadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, capitalwatch.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

OZE