Chińczycy zainteresowani spółką polskich lekarzy

AR
opublikowano: 27-06-2018, 19:04

InventionMed , spółka która chce stworzyć wirtualny szpital, informuje o możliwej współpracy z funduszem z Hongkongu.

Inwestor z Azji zainteresował się polską spółką InventionMed „Wartość potencjalnej umowy inwestycyjnej może przekraczać kwotę  kilkudziesięciu milionów dolarów” – poinformowała spółka InventionMed w komunikacie prasowym. Tyle Hong Kong Kam Fung Group – fundusz z Hongkongu  specjalizujący się w finansowaniu nieruchomości, nowych technologii i inwestycji finansowych – mógłby wyłożyć na projekt symulatora  TutorDerm. 

–Samo rozpoczęcie rozmów na temat ewentualnej współpracy z funduszem Hong Kong Kam Fung Group już jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że finałem tych rozmów będzie podpisanie umowy inwestycyjnej i rozpoczęcie prac nad dalszym rozwojem TutorDerm,  jak również realizacja pomysłu na stworzenie „wirtualnego szpitala” - dodaje Tomasz Kierul. 

Spółka zatrudnia specjalistów z branży IT oraz medycyny, którzy opracowują technologie wirtualnej rzeczywistości dla branży medycznej. TutorDerm to technologia dedykowana lekarzom, studentom i kosmetologom. Ma odwzorować medyczną procedurę przy szczególnego rodzaju schorzeniach dermatologicznych – np.: naczyniaku płaskim i teleangiektazji. Sztandarowym projektem InventionMed jest jednak  „wirtualny szpital”, który w cyfrowym świecie w przyszłości ma odwzorować wiele procedur prowadzonych w placówkach służby zdrowia. 

Umowa z Hong Kong Kam Fung Group nie jest jedyną, na którą liczy polska spółka po spotkaniach z azjatyckimi inwestorami.

– Pozytywne reakcje, z jakimi spotkaliśmy się po prezentacji naszego projektu TutorDerm, były dla nas najlepszym potwierdzeniem, że strategia zakładająca współpracę z rynkiem chińskim jest słuszna – mówi Tomasz Kierul, prezes  InventionMed.  

Głównym udziałowcem  InventionMed  jest spółka Joyfix LTD, ale zainwestowali w nią także. prof. Lidia Rudnicka, prof. Barbara Zegarska oraz znany z programu TVN-u lekarz Marcin Ambroziak. Lidia Rudnicka to polsko-amerykańska lekarka i naukowiec z dziedziny dermatologii, pozostała dwójka ma własne kliniki medycyny estetycznej. 

W kwietniu Reuters informował, że notowany na giełdzie w Hongkongu chiński fundusz planuje przejęcie zadłużonej na 200 mln EUR spółki Incarlopsa, hiszpańskiego producenta kiełbas i wędlin. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu