Chińscy celnicy zablokowali Teslę

opublikowano: 05-03-2019, 14:10

Według finansowego serwisu Caixin, chińskie władze celne zawiesiły wpuszczanie do kraju aut model 3 produkcji Tesli, informuje Reuters.

Decyzja jest skutkiem wykrycia różnych nieprawidłowości przez celników w Szanghaju w 1,6 tys. importowanych samochodach model 3.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Chińskie władze celne poinformowały Teslę, aby nie używała ani nie sprzedawała aut model 3, które nie uzyskały wciąż oficjalnego zatwierdzenia. Wezwały także inspektorów we wszystkich portach, przez które docierają importowane auta amerykańskiej spółki, aby zwiększyli czujność podczas kontroli innych sprowadzanych samochodów Tesli i zawieszali ich zatwierdzenie w przypadku wykrycia podobnych problemów co w modelu 3.

Reuters zwraca uwagę, że działania celników mogą pokrzyżować plany Tesli wcześniejszego niż planowano uruchomienia dostaw modelu 3 w Chinach. Ruszyły 22 lutego choć wcześniej spółka zapowiadała, że rozpoczną się w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy