Tesla dogadała się z Chińczykami

opublikowano: 05-03-2019, 17:44

Zdaniem źródeł agencji Reuters, chińskie władze celne zaakceptowały plan Tesli dotyczący rozwiązania problemów związanych z odprawą importowanych samochodów.

Jak pisaliśmy wcześniej, serwis finansowy Caixin poinformował we wtorek, że władze zawiesiły odprawę celną sedanów Tesla Model 3 powołując się na różne nieprawidłowości, w tym niewłaściwe oznakowanie pojazdów.

Chińscy celnicy odprawiający samochody koncernu Tesla w porcie w Szanghaju
Zobacz więcej

Chińscy celnicy odprawiający samochody koncernu Tesla w porcie w Szanghaju fot. CHINAFOTOPRESS/MAXPPP/Forum

Rywalizacja w Chinach, największym na świecie rynku pojazdów elektrycznych, ma kluczowe znaczenie dla producenta samochodów z Doliny Krzemowej, ponieważ ma zapewnić wysoki popyt i przekonać inwestorów, że firma jest w stanie konsekwentnie generować zyski i drożeć na rynku akcji. 

Fabryka Tesli w Szanghaju, stworzona dzięki pozyskaniu nisko oprocentowanych funduszy od lokalnych banków, planuje rozpocząć produkcję Modelu 3 pod koniec tego roku, a jej moce produkcyjne mają sięgać 10 tys. aut tygodniowo.

Do tego czasu Tesla musi importować samochody wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych ze znacznymi opłatami celnymi, co stawia je w gorszej sytuacji niż lokalnie produkowane, finansowane przez rząd pojazdy elektryczne od takich konkurentów, jak Nio, Byton i XPeng Motors.

Tesla w ostatnich miesiącach kilkakrotnie obniżyła ceny w Chinach, aby uczynić swoje samochody "bardziej przystępnymi cenowo" i ożywić sprzedaż dotkniętą chińsko-amerykańskimi napięciami handlowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy