Czytasz dzięki

Chińscy operatorzy komórkowi stracili 15 mln abonentów

opublikowano: 23-03-2020, 08:54

Epidemia koronawirusa spowodowała spadek liczby abonentów chińskich operatorów komórkowych. Największy w kraju, China Mobile zanotował pierwszy spadek netto liczby abonentów od kiedy zaczął publikować dane w 2000 roku.

China Mobile stracił ponad 8 mln abonentów w okresie styczeń-luty. China Telecom miał ich w lutym mniej o 5,6 mln, a China Unicom Hong Kong w styczniu stracił 1,2 mln.
Eksperci wskazują, że częściową przyczyną spadku liczby abonentów są migrujący pracownicy. Często korzystają z usług różnych operatorów w miejscu gdzie pracują i rodzinnych stronach. Z powodu epidemii w Chinach wielu z nich nie mogło wrócić do miejsca pracy po obchodach księżycowego Nowego Roku.

Analitycy podkreślają, że choć spadek liczby abonentów jest niezwykły jak na chiński rynek, to jest także niewielki w porównaniu z jego wielkością. Trzech wspomnianych operatorów ma łącznie 1,6 mld abonentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane