Chiński eksport stali rośnie pomimo sankcji USA

opublikowano: 08-05-2018, 13:08
aktualizacja: 08-05-2018, 13:10

Chińska gospodarka przeżywa boom, pomimo wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi. Eksport stali i aluminium wzrósł w kwietniu, informuje Reuters.

W czasie amerykańsko-chińskiej wojny celnej nadwyżka handlowa Chin wzrosła. Chiński eksport do USA przewyższył amerykański do Chin o 22,2 mld USD, wynika z opublikowanych we wtorek przez pekiński organ celny danych.

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć.
Zobacz więcej

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć. Bloomberg

Pomimo wprowadzenia przez USA ceł ochronnych chiński eksport stali wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 14,7 proc. do 6,48 mln ton czyli najwyższego poziomu od sierpnia 2017 r. Również eksport aluminium wzrósł o 0,2 proc. do 451 tys. ton.

Prezydent Donald Trump dąży do redukcji deficytu handlowego USA z Chinami. Tylko w ubiegłym wartość eksportu Państwa Środka do Stanów Zjednoczonych była wyższa o 375 mld USD niż wartość amerykańskiego eksportu do Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu