Chiński gigant wchodzi do Polski

11-07-2014, 12:18

Chińska organizacja UnionPay wchodzi na polski rynek. Jej kartami można już płacić w terminalach Elavonu i Six Payment, a także wypłacać gotówkę z bankomatów Banku Handlowego, informuje Forsal.pl.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Obok powszechnie akceptowanych w Polsce kart MasterCard i Visa pojawiły się te oferowane przez chińskiego giganta, UnionPay - czytamy na stronach forsal.pl. Współpracują z nią bowiem międzynarodowi agenci rozliczeniowi, tacy jak Elavon oraz Six Payment, którzy nad Wisłą mają kilkadziesiąt tysięcy terminali.

Ponadto, posiadacze kart UnionPay mogą też wypłacać gotówkę z bankomatów Banku Handlowego, choć z zastrzeżeniem, że mogą pojawić się problemy przy kartach z mikroprocesorem.

UnionPay to marka nieznana szerzej na polskim rynku, i choć pod względem liczby wydanych kart to największa na świecie organizacja płatnicza. W Chinach 95 proc. kart debetowych ma logo UnionPay, co w dużej mierze odpowiada za jej udział w globalnym rynku, który wynosi niemal 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Chiński gigant wchodzi do Polski