Chiński kontrakt podbił wycenę akcji Airbusa

opublikowano: 26-03-2019, 10:35

Wtorkowe notowania przynoszą wzrost kursu akcji Airbusa. Aprecjacja jest zasługą dużego zamówienia z Chin, donosi Reuters.

Papiery największego europejskiego producenta samolotów zyskują około 2 proc. na wartości. to dobra informacja dla udziałowców, którzy w ostatnich miesiącach nie mogli czuć się zadowoleni z powodu topniejącej wartości portfela akcji Airbusa.

Zobacz więcej

Airbus A350 XWB

Bloomberg

Wtorkowa zwyżka jest reakcją na informację o podpisaniu wartościowego kontraktu z Chinami na dostawę 300 samolotów. Umowa obejmuje 290 maszyn typu A320 i 10 modelu A350. Według francuskich urzędników, wartość kontraktu szacowana jest na około 30 mld EUR w cenach katalogowych. Ostateczna jego wartość będzie zapewne nieco niższa, gdyż producenci zazwyczaj stosują sporą zniżkę. 

Dzięki kontraktowi bank Citigroup podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Airbusa. 

Co prawda nie znamy szczegółów umowy i terminu dostaw, ale Chiny odpowiadają za 20-25 proc. rocznej produkcji Airbusa, a biorąc pod uwagę, że rodzina A320 została wyprzedana po zapowiadanych cenach produkcji do 2024/25, wierzymy, że zwiększa to prawdopodobieństwo, że koncern osiągnie poziom produkcji 70 sztuk miesięcznie - napisał Citigroup w oświadczeniu.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy