Czytasz dzięki

Chiński start-up stracił ponad 200 tys. rowerów w 2019 roku

opublikowano: 31-12-2019, 10:17

Chiński Mobike ogłosił, że w mijającym roku stracił 205,6 tys. rowerów z powodu kradzieży i wandalizmu.

Mobike, to jeden z trzech wiodących na świecie start-upów działających w obszarze wypożyczania miejskich rowerów bez konieczności ich parkowania w specjalnych stanowiskach. Uboczną stroną tego rozwiązania są przypadki porzucania rowerów w nieodpowiednich miejscach. Liczne przypadki kradzieży i wandalizmu spowodowały, że Mobike wycofał się w 2018 roku z Manchesteru.

Rower wypożyczany przez Mobike
Zobacz więcej

Rower wypożyczany przez Mobike fot. Bloomberg

Chiński start-up stara się przeciwdziałać nagannym praktykom. Wprowadził system kar dla osób nieodpowiednio postępujących z rowerami spółki, a także nagród dla tych, którzy informują o takich przypadkach. Mobike podziękował na swoim blogu ponad 189 tys. użytkowników, którzy poinformowali go o skradzionych lub zniszczonych rowerach. Start-up ogłosił, że policja w Pekinie aresztowała 2,6 tys. osób podejrzewanych o udział w kradzieży lub niszczeniu rowerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane