Chiny gotowe na częściową umowę handlową z USA

opublikowano: 09-10-2019, 12:10

Chiny są nadal otwarte na uzgodnienie częściowej umowy handlowej z USA, urzędnik z bezpośrednią znajomością rozmów powiedział, sygnalizując, że Pekin skupia się na ograniczeniu szkód w drugiej co do wielkości gospodarce światowej, informuje Bloomberg.

Negocjatorzy udający się do Waszyngtonu na rozmowy rozpoczynające się w czwartek nie są optymistycznie nastawieni odnośnie zapewnienia szerokiego porozumienia, które miałoby zakończyć wojnę handlową między krajami, powiedział urzędnik, który poprosił o anonimowość.

Chiny są jednak zaakceptować ograniczone porozumienie tak długo, jak długo nie będzie więcej ceł nakładanych przez prezydenta Donalda Trumpa, w tym dwóch rund wyższych ceł, które mają wejść w życie w tym miesiącu i w grudniu. W zamian Pekin zaoferowałby koncesje niezwiązane z podstawową działalnością, takie jak zakup produktów rolnych, nie poddając głównych punktów spornych.

W reakcji na powyższe doniesienia kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,9 proc.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy