Chiny gotowe na częściową umowę handlową z USA

opublikowano: 09-10-2019, 12:10

Chiny są nadal otwarte na uzgodnienie częściowej umowy handlowej z USA, urzędnik z bezpośrednią znajomością rozmów powiedział, sygnalizując, że Pekin skupia się na ograniczeniu szkód w drugiej co do wielkości gospodarce światowej, informuje Bloomberg.

Negocjatorzy udający się do Waszyngtonu na rozmowy rozpoczynające się w czwartek nie są optymistycznie nastawieni odnośnie zapewnienia szerokiego porozumienia, które miałoby zakończyć wojnę handlową między krajami, powiedział urzędnik, który poprosił o anonimowość.

Chiny są jednak zaakceptować ograniczone porozumienie tak długo, jak długo nie będzie więcej ceł nakładanych przez prezydenta Donalda Trumpa, w tym dwóch rund wyższych ceł, które mają wejść w życie w tym miesiącu i w grudniu. W zamian Pekin zaoferowałby koncesje niezwiązane z podstawową działalnością, takie jak zakup produktów rolnych, nie poddając głównych punktów spornych.

W reakcji na powyższe doniesienia kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane