Chiny grożą USA 25-procentowymi cłami

opublikowano: 04-04-2018, 10:52
aktualizacja: 04-04-2018, 10:53

Pekin wprowadzi 25-procentowe taryfy na 106 produktów importowanych z USA, w tym na soję, samochody oraz sok pomarańczowy, informuje BBC.

Działania odwetowe Chin nastąpiły po tym jak Stany Zjednoczone opublikowały listę około 1300 chińskich produktów, na które nałożone zostaną cła w wysokości 25 proc.
Biały Dom poinformował, że zaproponowane taryfy importowe stanowią odpowiedź na chińskie praktyki odnośnie praw do własności intelektualnej.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Amerykańskie taryfy obejmują produkty medyczne, telewizory czy motocykle.
Chińskie Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że w związku z działaniami Waszyngtonu nałożone zostaną 25-procentowe cła na importowane z USA produkty chemiczne, niektóre produkty przemysłu lotniczego czy produkty zbożowe.

W 2017 r. wartość importowanych produktów, na które Chiny planuje nałożyć taryfy wyniosła 50 mld USD, wynika z oświadczenia Ministerstwa Handlu Chin.

Dodatkowymi taryfami celnymi mają zostać również obłożone takie produkty jak whiskey, cygara i tytoń, niektóre rodzaje wołowiny, smary oraz propan i produkty plastikowe.
Jak zapowiada Ministerstwo Finansów nowymi taryfami objęte zostaną także bawełna, niektóre zboża, ciężarówki, niektóre SUVy i auta elektryczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu