Chiny odbijają się na ropie

opublikowano: 22-01-2019, 12:03

Cena ropy spada o ponad 1 proc. we wtorek w związku z oznakami spowolnienia gospodarczego w Chinach.

Złe wieści napływające z drugiej największej gospodarki świata oraz czołowego importera ropy odbiły się na rynkach finansowych Azji.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

Kontrakty na ropę brent traciły rano 1,28 proc. i za baryłkę trzeba było zapłacić 61,94 USD. Kontrakty na West Texas Intermediate spadały o 1,19 proc. do 53,16 USD.

Chiny poinformowały w poniedziałek o najniższym wzroście gospodarczym kraju od blisko 30 lat. We wtorek natomiast władze ostrzegły, że spadające zamówienia w przemyśle wskazują na dalszy spadek aktywności w najbliższych miesiącach oraz pogorszeniu sytuacji na rynku pracy.

Podczas gdy import ropy naftowej Chin przeciwstawiał się dotychczas spowolnieniu gospodarczemu, osiągając pod koniec 2018 r. rekordowy poziom ponad 10 mln baryłek dziennie, wielu analityków jest zdania, że kraj osiągnął już szczyt wzrostu energetycznego i jego zapotrzebowanie będzie słabnąć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy