Chiny rozważają dalsze cięcie dopłat do aut elektrycznych

opublikowano: 08-11-2019, 11:34

Pomimo przedłużającego się spadku sprzedaży aut, władze Chin rozważają dalsze obniżanie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Decyzja o zmniejszeniu dopłat została na razie wstrzymana do czasu publikacji danych o sprzedaży aut w najbliższych miesiącach, twierdzą informatorzy agencji. 

Chiny zaczęły dopłacać do kupna aut elektrycznych w 2009 roku. Przez ostatnie kilka lat stopniowo redukowały subsydia. Kiedy zrobiono to ostatni raz spowodowało to pierwszy w historii spadek sprzedaży aut elektrycznych, co dodatkowo pogłębiło spadek sprzedaży wszystkich samochodów.

Ostatnia redukcja dopłaty do zakupu auta elektrycznego, dochodzącej do nawet 50 tys. juanów (27,6 tys. zł), nastąpiła w czerwcu tego roku. Obniżono ją o połowę.

W piątek Chińskie Stowarzyszenie Producentów Aut Osobowych (CPCA) poinformowało, że sprzedaż samochodów spadła w październiku o 6 proc. w ujęciu rocznym do 1,87 pojazdów. To już 16. spadek w okresie ostatnich 17. miesięcy. CPCA poinformowało, że dostawy aut tzw. nowej energii do dilerów spadły o 45 proc. w październiku do 66 tys.

 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy