Czytasz dzięki

Chiny szykują się na sankcje, będą nadal kupowały irańską ropę

opublikowano: 20-08-2018, 13:14

Chińscy nabywcy irańskiej ropy zaczynają przenosić jej transport na irańskie tankowce, aby móc bez przeszkód ją sprowadzać po wejściu w życie sankcji nałożonych przez USA, informuje Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że przeniesienie niemal całego transportu irańskiej ropy do China na jednostki należące do National Iranian Tanker Co (NITC) oznacza iż Pekin zamierza utrzymać dostawy pomimo sankcji. Reuters przypomina, że Chiny to największy importer ropy z Iranu.

Tankowiec
Zobacz więcej

Tankowiec Bloomberg

Ogłoszony przez USA zakaz importu ropy z Iranu zacznie obowiązywać w listopadzie.
Państwowe chińskie spółki importujące ropę: Zhuhai Zhenrong i Sinopec Group skorzystały z klauzuli w kontraktach przewidującej wykorzystać do transportu tankowce Iranu, dowiedział się nieoficjalnie Reuters. Warunki cenowe zmieniono tak, że Iran weźmie na siebie wszystkie koszty i całe ryzyko dostaw, a także ich ubezpieczenie, twierdzą źródła agencji. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane