Chiny zamykają obszar wokół głównej fabryki Foxconna

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 02-11-2022, 08:28
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z powodu narastającej nowej fali infekcji Covid-19 chińskie władze wprowadziły 7-dniową blokadę terenu wokół głównej montowni koncernu Foxconn, w Zhengzhou. To szczególnie ważna informacja dla Apple, którego iPhone’y są produkowane m.in. w tym zakładzie.

JASON REED

Jak donosi agencja Bloomberg, ograniczenia mają obowiązywać do 9 listopada, a ich wprowadzenie związane jest z polityką „zero Covid”. W mieście w miniony wtorek odnotowano 359 przypadków infekcji wobec 95 w poniedziałek.

Agencja podkreśla, że wprowadzenie blokady (przemieszczać się będą mogły jedynie pojazdy przewożące artykuły pierwszej potrzeby) nastąpiło w kluczowym momencie dla Apple, które wprowadziło na rynek najnowszy model iPhone'a 14 podczas bezprecedensowego spadku globalnego popytu na elektronikę. Amerykański gigant wycofał się już z planów zwiększenia produkcji swoich nowych iPhone'ów w tym roku po tym, jak nie doszło do spełnienia się oczekiwań związanych ze wzrostem popytu.

Według szacunków firmy Counterpoint, zakład Foxconn w Zhengzhou odpowiada za 80 proc. produkcji serii iPhone 14, a w przypadku wyższej odmiany 14 Pro udział ten sięga nawet 85 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane