Chorzów wyda 14 mln zł na halę

Kajetan Sroka
06-02-2001, 00:00

Chorzów wyda 14 mln zł na halę

Do końca lutego 2001 r. ma zostać otwarta pierwsza część ogólnodostępnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Granicznej w Chorzowie-Batorym. Będzie to hala sportowa, na terenie której znajdzie się pełnowymiarowe boisko sportowe wraz z widownią, mogącą pomieścić 200 osób. Powierzchnia hali wraz zapleczem to około 1,8 tys. mkw.

— Budowę obiektu rozpoczęliśmy w październiku 1999 r. Na głównego wykonawcę prac budowlanych wybrana została firma Eco-Instal-Bud z Chorzowa — mówi Gabriela Kardas z Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Druga część kompleksu, o powierzchni około 1 tys. mkw., ma zostać oddana do użytku w połowie 2001 r. Na jej terenie znajdzie się kryta pływalnia wraz z zapleczem technicznym i sanitarnym basenu. Cały obiekt będzie miał powierzchnię ponad 3,6 tys. mkw.

— Koszt całej inwestycji wyniesie około 14 mln zł. Na jej przeprowadzenie otrzymaliśmy dotację z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu wysokości 4 mln zł — mówi Gabriela Kardas. KS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chorzów wyda 14 mln zł na halę