Chorzy otrzymają szybszą pomoc

PAP
opublikowano: 22-11-2008, 09:16

Pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej nowoczesny system do wykrywania chorób reumatycznych zaczął działać w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim - pisze "Dziennik Polski".

Urządzenia będą najbardziej przydatne w badaniu stawów rąk i stóp, nadgarstka, łokciowych, kolanowych, skokowych i śródstopia. - Mamy szansę na bardzo wczesne wykrycie zmian reumatycznych - tłumaczy Andrzej Urbanik, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Nowoczesny system, zaproponowany przez Zakład Diagnostyki Obrazowej, ma też bezpośrednie przełożenie na efekty leczenia. Pod kontrolą USG można precyzyjnie podawać leki dokładnie w chore miejsce, co w oczywisty sposób poprawia skuteczność terapii. Jak dotąd podstawowym badaniem w diagnostyce reumatologicznej jest klasyczny rentgen. Niestety, jeśli daje on informację o stanie ścięgien lub mięśni, to oznacza, że choroba jest już mocno zaawansowana.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane