Chwilowa zadyszka

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 06-04-2021, 11:38

Po wyznaczeniu nowych szczytów wszechczasów w wykonaniu Wall Street w Wielkanocny Poniedziałek, w czym pomógł rekordowy odczyt indeksu ISM dla usług, dziś sentyment nieznacznie się pogarsza.

Skrzydła byczo nastawionym inwestorom mógł podciąć Ludowy Bank Chin, który wezwał banki komercyjne do przykręcenia akcji kredytowej w perspektywie do końca roku. Wydaje się jednak, że pozytywny efekt świetnych danych z USA może być jeszcze wyczuwalny przez pewien czas, co powinno napędzać popyt na ryzyko. Marcowy odczyt wskaźnik ISM dla sektora usługowego zdecydowanie przebił prognozy rynkowe i wyniósł rekordowe 63.7 pkt. wobec oczekiwanych przez rynek 58.5 pkt. i 55.3 pkt. odnotowanych w lutym. Rentowności amerykańskich obligacji stabilizują się na poziomie 1.7%, co daje możliwość kontynuacji wzrostów na rynku akcyjnym. Kalendarium makroekonomiczne nie należy dziś do najciekawszych i rynek może jeszcze pozostawać od wrażeniem marcowych odczytów z USA. Jutro jednak poznamy zapis dyskusji z ostatniego posiedzenia Fed, które rzucą więcej światła na postrzegania zmian zachodzących w amerykańskiej gospodarce przez członków FOMC. Cześć z nich po ostatnich lepszych od oczekiwań odczytach może podnosić dyskusję dotyczącą stopniowego ograniczenia tempa skupu aktywów w dalszej części roku. Jeśli takie sygnały pojawiłyby się w jutrzejszych minutach prawdopodobnie ochłodziłyby zapędy byczo nastawionych uczestników rynku.

Na rynku walutowym mimo świetnych ostatnich danych z USA dolar pozostaje w defensywie i traci kanałem odpływu kapitału od bezpiecznych przystani. W tego powodu notowania EURUSD znalazły się na 1.18. Uwzględniając jednak fakt, że to amerykańska gospodarka się już otwiera i to tam aktywność jest szybko odbudowywana, dolar może szybko wrócić do łask inwestorów. Dużo w tym względzie zależeć będzie jeszcze od jutrzejszych minutek z marcowego posiedzenia Fed. Zakończone dziś posiedzenie Banku Rezerwy Australii przeszło przez rynek praktycznie bez echa.

Notowania ropy straciły wczoraj przeszło 4% mimo świetnych nastrojów rynkowych i danych wskazujących na szybkie odradzanie się amerykańskiej gospodarki. Negatywnie na ten rynek mogła wpłynąć informacja o wznowieniu negocjacji nad irańskim programem nuklearnym, których powodzenie mogłoby prowadzić do zniesienia sankcji nałożonych przez kraje zachodu na eksport ropy. Notowania złota pozostają w ścisłej korelacji z kursem EURUSD. Kolejna fala aprecjacji dolara powinna przemawiać zatem w kierunku zejścia do okolic 1700 USD za uncję.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane