"Chytra baba z Salzburga"

KŁ, dailymail.co.uk
opublikowano: 31-01-2013, 09:38

Bianca Jagger zgłosiła na policji zaginięcie pierścionka o wartości 160 tys. GBP, którego wartość nagle spadła do 15 tys. GBP, by uniknąć 8 tys. GBP znaleźnego, informuje dailymail.co.uk.

Platynowy pierścionek z szafirem znaleziony w 2008 r. na ulicy w Salzburgu. Tuż po zaginięciu Bianka Jagger zgłosiła na policji, że zguba jest warta 160 tys. GBP, gdy jednak znalazca zażądał 8 tys. GBP znaleźnego, była żona lidera The Rolling Stones stwierdziła, że zaszła pomyłka, a pierścionek w rzeczywistości wart jest 15 tys. GBP.

Bianca Jagger, fot. Bloomberg
Bianca Jagger, fot. Bloomberg
None
None

Reinhard Fingler, który znalazł pierścionek twierdzi, że Jagger chce go zwyczajnie oszukać. Wedle austriackiego prawa znalazcy przysługuje nagroda w wysokości 5 proc. wartości znalezionego przedmiotu.

Po zmianie zdania co do wartości zguby przez Biancę Jagger, Fingler może liczyć co najwyżej na 800 GBP nagrody.

Sprawa ostatecznie trafiła do sądu.

- Aż trudno uwierzyć, by mogła aż tak pomylić się podając wartość. Jej córka zawodowo zajmuje się projektowaniem i sprzedawaniem biżuterii – powiedział prawnik Finglera.

W październiku 2008 r. tuz po tym jak odnaleziono pierścionek, Jagger zaoferowała Finglerowi 1000 EUR nagrody oraz zobowiązała się przekazać 9 tys. EUR Amnesty International, jednak Fingler uznał, że propozycja jest nie do zaakceptowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, dailymail.co.uk

Polecane