CI Games myśli o dual listingu

opublikowano: 21-12-2021, 11:43

Zarząd producenta gier rozważa wprowadzenie akcji spółki do obrotu na London Stock Exchange lub Nasdaq Stockholm.

Zarząd CI Games w sierpniu ogłosił przegląd opcji strategicznych. Miał brać pod uwagę różne opcje w tym pozyskanie strategicznego inwestora branżowego. Póki co o inwestorze dla spółki nic nie słychać.

Zarząd producenta gier postanowił zaktualizować sierpniowy komunikat i w ramach celu związanego z maksymalizacją wartości rynkowej rozważa dual listing akcji spółki, tj. wprowadzenie akcji spółki do obrotu również na drugim rynku kapitałowym. Bierze pod uwagę giełdy w Londynie i Sztokholmie.

CI Games to pierwsza spółka growa, która notowana zadebiutowała na GPW. Jej akcje weszły do obrotu w 2007 r. Obecna kapitalizacja spółki to ponad 280 mln zł.

W październiku informowaliśmy, że zarząd CI Games chce zainteresować akcjami spółki inwestorów zagranicznych. W tym celu na zlecenie spółki powstały wydawane przez zagraniczne biura raporty analityczne. Producent gier zaplanował też serię spotkań z inwestorami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane