Ciąg dalszy rozmów MSP z Eureko na początku kwietnia

Paweł Kubisiak
opublikowano: 21-03-2002, 20:35

Przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa i holenderskiej grupy Eureko spotkają się ponownie na początku kwietnia, w sprawie prywatyzacji PZU - poinformował w czwartek minister skarbu Wiesław Kaczmarek. W czwartek MSP i Eureko, rozmawiały o celowości i ochronie inwestycji oraz o warunkach oferty publicznej.

- Ustalono, że zespoły robocze spotkają się w I dekadzie kwietnia - powiedział Kaczmarek.

W czwartek Premier Leszek Miller poinformował, że ostateczna decyzja w sprawie umowy prywatyzacyjnej PZU zapadnie na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. Miller nie ujawnił, jaki jest stosunek rządu do podpisanej z Eureko umowy.

Eureko w konsorcjum z BIG BG kupiło 30 proc. udziałów w PZU za 3,1 mld zl jesienią 1999 roku. Pozostałe 55 proc. akcji PZU ma Skarb Państwa, a 15 proc. należy do pracowników spółki. W myśl porozumienia z października 2001 r. konsorcjum miało kupić od skarbu państwa kolejne 21 proc. ubezpieczyciela, pod warunkiem otrzymania do końca 2001 zgody od MSWiA. Jednak tego zezwolenia inwestorzy nie otrzymali.

Eureko zwróciło się do Komisji Europejskiej o ochronę jego inwestycji w PZU. W odpowiedzi Komisja Europejska przygotuje raport, w którym oceni sposób traktowania inwestorów zagranicznych przez polski rząd.

PK, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane