Czytasz dzięki

Ciech sięga po zewnętrzne siły

Chemiczna firma ruszyła z pionierskim programem crowdsourcingowym, by nawiązać współpracę z naukowcami z całego świata.

Ciech poszukuje nowych, efektywnych metod na zagospodarowanie tzw. wapna posodowego oraz na odzyskiwanie ciepła w ramach procesu sodowego. Liczy na pomysły z zewnątrz, zgłoszone za pośrednictwem globalnego serwisu crowdsourcingowego przez specjalistów i naukowców nawet z najodleglejszych zakątków ziemi. Metoda crowdsourcingu jest stosowana przez takich gigantów, jak koreański koncern Samsung czy agencja NASA.

— Zdecydowaliśmy się skorzystać ze specjalistycznej platformy ennomotive.com, która dysponuje kontaktami z kilkunastoma tysiącami inżynierów na całym świecie — mówi Aleksandra Janusz, prezes Ciech R&D, czyli spółki odpowiedzialnej koordynowanie projektów innowacyjnych w całej grupie.

W tym tygodniu wystartowały oba projekty. Ciech liczy na to, że w ciągu kilku tygodni otrzyma zgłoszenia, z których wybrać będzie można kilka najciekawszych, po czym we wrześniu przeprowadzi „dogrywkę” i ostatecznie jesienią wyłoni przyszłych partnerów. Finalistów firma chce wyróżnić nagrodami w wysokości do 12 tys. EUR, a następnie podpisać z nimi umowy o współpracy, które też przynosić będą im zyski

Artykuł dostępny tylko dla naszych subskrybentów

Zyskaj wiedzę, oszczędź czas

Informacja jest na wagę złota. Piszemy tylko o biznesie
PB online
Poznaj „PB”
79 zł  7,90 zł  / miesiąc

przez pierwsze 3 miesiące

Chcesz nas lepiej poznać?

Wypróbuj dostęp do pb.pl przez trzy miesiące w promocyjnej cenie!

Rabat 30%
„PB" NA 12 MIESIĘCY
663 zł

Skorzystaj z 30% rabatu

Zapłać raz i czytaj nasze treści bez ograniczeń przez cały rok.

Zaoszczędzisz 285 zł.