Ciepło i przyjaźnie

Robert Żukowski
opublikowano: 22-03-2005, 00:00

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej prowadzą działalność gospodarczą na skalę regionalną czy europejską. Prowadzenie działalności w kilku krajach ułatwia posiadanie wyspecjalizowanych oddziałów bądź odrębnych spółek zajmujących się działalnością holdingową, usługową dla pozostałych oddziałów czy spółek, zarządzaniem własnością intelektualną. Centralną działalność firmy można skupić w Polsce lub poza Polską.

Cypryjskie prawo podatkowe ze względu na swoją prostotę i przyjazność dla inwestorów oferuje nieznane w Polsce możliwości. Wiele transakcji, które w Polsce są obciążone wysokimi podatkami, na Cyprze pozostaje neutralnych podatkowo. Cypryjskie prawo spółek jest oparte na brytyjskim wzorcu, bardziej zrozumiałym dla zagranicznych partnerów. Na Cyprze spółkę można założyć języku angielskim, co jest niemożliwe np. w Polsce.

Robert Żukowski, Doradztwo Podatkowe DGA&SAJA Warszawa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Żukowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Ciepło i przyjaźnie