Ciepło, oszczędnie, zielono

Partnerem publikacji jest Termet
opublikowano: 19-12-2021, 20:00

Mówimy: Termo, a myślimy: ekologiczne urządzenia grzewcze. Od niedawna producent ze Świebodzina ma za sobą silnego europejskiego partnera, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiada na potrzeby rynku.

Obecny rok jest dla Termo przełomowy. W lutym ta rdzennie polska firma dołączyła do Grupy Ferro – jednego z największych producentów i dystrybutorów armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu Gazela ze Świebodzic wzmacnia swoją pozycję w kanałach dystrybucji, w których wcześniej była mniej widoczna, a także w większym stopniu wykorzystuje trendy rynkowe dotyczące zielonej energii i ciepła.

Jesteśmy dumni, że mimo wielu zakrętów historii udało nam się zbudować stabilną i solidną firmę, cieszącą się uznaniem klientów – mówi Ryszard Satyła, prezes spółki Termet.

– Potrzebny był nam tak potężny zastrzyk przewagi konkurencyjnej. Z silnym biznesowo i kapitałowo partnerem o międzynarodowej sławie możemy rozwijać się jeszcze szybciej i lepiej odpowiadać na potrzeby klientów, zarówno w Polsce jak i za granicą – podkreśla Ryszard Satyła, prezes spółki Termet.

Czas ekspansji

Transformacja ustrojowa, kryzysy gospodarcze, proces restrukturyzacji – cokolwiek się działo, producent z Dolnego Śląska zawsze dawał sobie radę. Nie dość tego, znalazł się wśród regionalnych i krajowych liderów swojej branży. Teraz naturalnym kierunkiem ekspansji są zagraniczne rynki. 76 lat tradycji zobowiązuje!

– Aby zapewnić dalszy dynamiczny rozwój całej organizacji opracowaliśmy strategię F4T – Future for Termet, w której chodzi głównie o stworzenie komplementarnej oferty źródeł ciepła w Polsce i na rynkach zagranicznych – informuje Ryszard Satyła.

Przypomnijmy, że spółka Ferro ma główną siedzibę i centralny magazyn w Skawinie. Poza Polską jest obecna w Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, a także w krajach nadbałtyckich i byłej Jugosławii oraz na Węgrzech. Dostęp do tak dużego obszaru to dla dolnośląskiej Gazeli ogromna szansa.

Co się nie zmieniło po dołączeniu Termetu do Ferro? Przede wszystkim siedziba – zaplecze produkcyjne i badawczo-rozwojowe, a zwłaszcza wykwalifikowana kadra nadal znajduje się w Świebodzinie. Także profil działalności pozostał ten sam: produkcja nowoczesnych urządzeń grzewczych. Tyle że teraz, jako część międzynarodowej grupy, zarządzanie przez Ryszarda Satyłę przedsiębiorstwo robi to z coraz większym rozmachem. Wynika to również z popytu, który w okresie pandemii znacząco się zwiększył, podobnie jak oczekiwania użytkowników, baczniej niż kiedyś zwracających uwagę na kwestie technologiczne, środowiskowe i finansowe. Szef Gazeli z województwa dolnośląskiego zapewnia, że jego zespół lubi takie wyzwania.

– Stawiamy sobie za cel zapewnienie klientom szerokiej gamy wysokiej jakości urządzeń grzewczych, z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań: głównie kotłów kondensacyjnych oraz rozwiązań bazujących na odnawialnych źródłach energii, na przykład pomp ciepła – mówi Ryszard Satyła.

Na tym misja firmy ze Świebodzina się nie kończy. Zapewnia ona także najwyższej jakości wsparcie na każdym etapie zakupowym. Pod tym pojęciem kryje się cały wachlarz wartości dodanych: doradztwo na etapie doboru produktu, usługa instalatora, opieka serwisowa.

– Dbamy o to, aby klienci mogli łatwo skontaktować się z naszym zespołem profesjonalnych doradców technicznych, specjalistów od marketingu i sprzedaży, jak również serwisu oraz szkoleń – podkreśla prezes Satyła.

Z troski o środowisko

Troska o najwyższe standardy produkcji i usług została dostrzeżona przez rynek. Już po raz drugi spółka Termet została laureatem ogólnopolskiego programu promocyjnego Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii Systemy grzewcze. Otrzymała też dodatkowe, specjalne wyróżnienie Polska Dobra Marka 2021, przyznawane firmom o ugruntowanej pozycji rynkowej, wieloletniej tradycji i dużej rozpoznawalności. Kapituła konkursowa uwzględniała również opinie klientów i rozwój kanałów dystrybucji.

Kadra zarządzająca Termetu takie dowody uznania traktuje jako impuls, by dawać z siebie więcej. Ta ambicja przyświeca firmie od dawna, o czym świadczy m.in. wdrożony i potwierdzony certyfikatami Zintegrowany System Zarządzania, który łączy wymagania polityki jakości ISO 9001:2015 oraz polityki środowiskowej 14001:2015.

– Prowadzimy działalność produkcyjną opartą na światowych standardach jakości i ochrony środowiska, dostarczając wyroby do ponad 30 krajów. Zawsze przy tym pamiętamy i uświadamiamy kontrahentom, że jesteśmy firmą ze Świebodzic, z olbrzymim doświadczeniem i silnym przywiązaniem do tradycji. Szanujemy swoją historię i ludzi, którzy ją tworzyli – deklaruje prezes Termetu.

Połączenie tradycji i nowoczesności – czy może być lepszy przepis na sukces?

Zaczęło się od zegarków

Firma Termet działa nieprzerwanie od 1945 r. Swoją precyzję produkcyjną nabyła dzięki produkcji zegarów, od której zaczęła się historia przedsiębiorstwa. Przełomowym momentem w historii spółki był rok 1996, w którym doszło do przekształceń własnościowych. Podjęto decyzję o prywatyzacji przedsiębiorstwa w formie akcjonariatu pracowniczego, w efekcie czego pracownicy Termetu stali się jego współwłaścicielami. Taka forma własności funkcjonuje do dziś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane