Cierpią i cierpliwie czekają

PAP
opublikowano: 24-11-2012, 08:07

Polacy mają ograniczony dostęp do około 200 świadczeń medycznych – wynika z badań Fundacji Watch Health Care, które przytacza “Dziennik Polski”.

I tak np. w dramatycznej sytuacji znajdują się pacjenci dotknięci tzw. zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD), na które zapada około 30 proc. osób po 50. roku życia. Leczenie powinni podjąć najpóźniej miesiąc po diagnozie, w przeciwnym razie następuje nieodwracalne niedowidzenie lub ślepota. Tymczasem – jak powiedziała gazecie dr Ilona Pawlicka, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Okulistycznego w Krakowie – najwcześniejsze terminy na wykonanie tzw. iniekcji ocznych u pacjentów z AMD to maj przyszłego roku. Jeszcze dłużej, bo do lipca przyszłego roku, muszą czekać chorzy z rozpoznaniem jaskry.

W największą cierpliwość muszą uzbroić się pacjenci z zaćmą – najwcześniejsze terminy na jej usunięcie wyznaczane są na... połowę 2015 r.!

Coraz bardziej wydłuża się też kolejka do wszczepiania endoprotez. W Krakowskim Centrum Rehabilitacji na wszczepienie sztucznego stawu biodrowego zaprasza się na... grudzień 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Chemia / Cierpią i cierpliwie czekają