Cinema City opóźni otwarcia 2 multipleksów w Rumunii

ISB
14-11-2008, 13:23

Spółka Cinema City International musi przesunąć na  I połowę przyszłego roku otwarcie dwóch multipleksów w Rumunii w związku z  opóźnieniami w oddaniu obiektów przez deweloperów, a do końca roku otworzy zaplanowany na wcześniej 8-salowy multipleks w Czechach, poinformowała spółka w  piątkowym raporcie, podsumowującym wyniki za III kwartał.

"Dwa multipleksy w Rumunii, mające obejmować łącznie 14 sal projekcyjnych, zlokalizowane w Bacau i Pitesti, których otwarcie planowano pierwotnie przed końcem roku 2008, zostaną otwarte w pierwszej połowie 2009 roku. Sytuacja ta wynika z opóźnień deweloperów centrów handlowych, co jest poza kontrolą spółki"- podano w komunikacie.

"W pozostałej części 2008 roku spółka planuje kontynuować swój plan rozwoju i otworzyć 8-salowy multipleks w Pardubicach, w Republice Czeskiej" - czytamy dalej.

Cinema City podało, że podpisuje kolejne umowy dzierżawy dotyczące multipleksów w Rumunii. Obecnie Spółka posiada wiążące zobowiązania na 27 lokalizacji (łącznie ok. 280 sal kinowych) w Rumunii i prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące kolejnych lokalizacji.

Po zakończeniu realizacji obecnych projektów, Rumunia stanie się drugim po Polsce największym rynkiem dla Cinema City pod względem liczby sal kinowych. Jednak terminy otwarcia kolejnych kin uzależnione są od firm deweloperskich, od których spółka dzierżawi powierzchnie w centrach handlowych.

Od początku tego roku Cinema City otworzyło multipleksy z 94 salami kinowymi, a 11 kolejnych umów najmu zostało podpisanych na multipleksy w Rumunii i Polsce.

"W 2009 r. planujemy otworzyć około 150 sal kinowych oraz kontynuować cyfryzację istniejących kin. Mocno wierzymy, że nadchodzące kwartały będą dobre, jeśli chodzi o wyniki Cinema City. Jesteśmy przekonani, że zawirowania w gospodarce nie wpłyną znacząco na nasze wyniki"- powiedział prezes spółki Moshe J. Greidinger, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że w tym roku zostało zainstalowanych 30 nowoczesnych cyfrowych projektorów, a do końca 2009 r. planowana jest instalacja 100 kolejnych projektorów.

Po trzech kwartałach przychody Cinema City wyniosły 140 mln euro (wzrost o 15% r/r), z czego 112,7 mln przypadło na działalność kinową. Przychody z Polski, największego rynku działalności dla Cinema City, stanowiły 53,7% przychodów ogółem. Izrael pozostał drugim pod względem wielkości rynkiem z 18-proc. udziałem w przychodach ogółem, a udział rynku węgierskiego wzrósł do 14,3%.

W samym III kw. przychody wyniosły 48,1 mln euro (wzrost o 15,8% r/r).

Liczba sprzedanych biletów po III kw. wyniosła 16 mln szt.(wzrost o 4,9% r/r) dzięki nowo otwieranym salom. W samym III kw. spółka sprzedała 5,9 mln biletów ( -1,2% r/r), co w znacznej mierze było rezultatem mniejszej w stosunku do 2007 r. liczby międzynarodowych superprodukcji i premier lokalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek polski. W Polsce przez pierwsze 9 miesięcy Cinema City sprzedało 9,1 mln biletów (wzrost o 0,8%r/r).

Zysk netto wyniósł w III kw. 4 mln zł i był wyższy o 13% w skali roku, a po trzech kwartałach wyniósł 14,7 mln euro (wzrost o 12,7% r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Cinema City opóźni otwarcia 2 multipleksów w Rumunii