Cisco nie poprawiło nastrojów

aktualizacja: 18-05-2017, 06:29

Opublikowane po sesji w USA prognozy Cisco Systems wywołały rozczarowanie.

Gigant rynku IT rozczarował, co widać było po spadku ceny jego akcji w handlu posesyjnym, informując iż spodziewa się nawet przychodów w obecnym kwartale nawet o 6 proc. niższych niż rok wcześniej. To oznacza, że mogą spaść do 11,9 mld USD. Rynek prognozował, że sięgną 12,5 mld USD.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Akcje Cisco taniały nawet o ponad 8 proc. w handlu posesyjnym. W środę na zamknięciu najgorszej sesji na amerykańskich rynkach akcji od 8 miesięcy kurs spółki spadał o 1,4 proc. 

W minionym kwartale, zakończonym 29 kwietnia, zysk  na akcję Cisco wynosił 60 centów. Analitycy oczekiwali 58 centów. Sprzedaż spadła o mniej niż 1 proc. do 11,9 mld USD i była zgodna z prognozami rynkowymi.

Cisco prognozuje w obecnym kwartale 46-51 centów zysku na akcję. Średnia prognoz analityków, to 53 centy na akcję przy 12,5 mld USD przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Cisco nie poprawiło nastrojów