Cisco zwolni 6 tys. ludzi

opublikowano: 14-08-2014, 08:08

Cisco Systems zapowiada redukcję zatrudnienia. Tym razem chce zlikwidować 6 tys. miejsc pracy, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Cisco, jeden z największych na świecie producentów sprzętu obsługującego Internet, poinformował o 2,8 mld USD zysku netto w minionym kwartale. To wynik podobny do osiągniętego rok wcześniej. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 55 centów. Oczekiwano 53 centów. Przychody spadły o 0,5 proc. do 12,4 mld USD. Oczekiwano 12,1 mld USD. 

Prezes  John Chambers nie spodziewa się wyraźnej poprawy wyników w najbliższym czasie. Tłumaczy to niskim popytem, szczególnie na rynkach wschodzących, gdzie amerykańska spółka ma dużą konkurencję. Zamówienia Cisco w Chinach spadły w minionym kwartale o 23 proc., a w Brazylii o 13 proc.

Cisco prognozuje, że w obecnym, pierwszym kwartale rozrachunkowym osiągnie zysk na akcję 51-53 centy. Oczekuje, że przychody wzrosną w zakresie 0,0-1,0 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane