Citi: akcje amerykańskich spółek są już drogie

opublikowano: 07-01-2021, 06:02

Stratedzy Citigroup uznali, że akcje amerykańskich spółek są już drogie i obniżyli ich rekomendację do „neutralnie”. Uważają, że lepsze zwroty można osiągnąć w tym roku inwestując w akcje spółek brytyjskich oraz z rynków wschodzących.

Stratedzy amerykańskiego banku podwyższyli rekomendację dla akcji z rynków wschodzących do „przeważaj”. Oczekują wzrostu globalnego rynku akcji w 2021 roku o 2 proc.

- Nasze cele sugerują, że indeks MSCI AC World będzie płaski w tym roku. Prognozujemy najlepsze zwroty w Wielkiej Brytanii, Australii i na rynkach wschodzących – głosi raport.

Rynki akcji poza USA osiągają jak dotąd w tym roku lepsze wyniki niż amerykański. Indeks MSCI World ex-U.S. osiągnął największą wartość od ponad 12 lat i notuje większy wzrost od S&P500; o prawie 2 pkt. procentowe. W ubiegłym indeks „reszty świata” zanotował wzrost o 11 pkt. procentowych niższy od osiągniętego przez S&P500.;

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Stratedzy Citigroup uważają, że dalsza ekspansja fiskalna będzie wywierała presję na osłabienie dolara. Będzie to sprzyjać rynkom akcji gospodarek wschodzących i spółkom surowcowym. Spodziewany wzrost rentowności obligacji USA będzie natomiast skłaniał do większego zaangażowania w spółki wartościowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane