Citi oczekuje wzrostów na amerykańskich giełdach

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 06-04-2022, 13:14

Zdaniem analityków Citigroup, amerykańskie giełdy powinny oczekiwać wzrostów, gdyż w przeszłości odwrócenie krzywej rentowności obligacji, które jest traktowane jako sygnał ostrzegający przed recesją poprzedzało zwyżkę na parkietach.

fot. Bloomberg

Jak informuje Bloomberg, Citigroup powołując się na historyczne dane, podkreśla, że amerykańskie akcje zyskiwały na wartości w rok po odwróceniu się krzywej. Taką sytuacją obserwowaliśmy w zeszłym tygodniu, co było pierwszym takim przypadkiem od 2019 r.

Inwestorzy mogą oczekiwać wzrostów, choć raczej w niewielkiej skali, jeśli inwersja pozostanie łagodna – ocenili stratedzy.

Po ostatnim wzroście rentowności doszło do wyhamowania wzrostów na amerykańskich giełdach, które zyskiwały od trzech tygodni. Do głosu doszły obawy związane z bardziej agresywną polityka monetarną Fed i wysoką inflacją oraz skutkami dla globalnej gospodarki wojny w Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane