Citigroup część miejsc przeniesie do Polski

opublikowano: 11-04-2007, 16:38

Citigroup Inc., największy amerykański bank, planuje zmniejszenie zatrudnienia o 17 tys. osób, czyli 5 proc. swojej siły roboczej. Zamierza zaoszczędzić 4,6 mld USD w następnych 3 latach - poinformował w środę Robert Druskin, przedstawiciel Citigroup.

Citigroup zamierza zamknąć część biur i przenieść część z 337.000 pracowników do krajów o niższych kosztach pracy. "Około 57 proc. zapowiedzianych cięć zatrudnienia zostanie przeprowadzonych poza USA" - powiedział Druskin.

"Niedochodowe oddziały obsługi konsumentów w Europie zostaną zamknięte, a niektóre miejsca pracy zostaną przeniesione z Wielkiej Brytanii do Polski" - podał Druskin W USA Citigroup planuje przeniesienie niektórych stanowisk z Nowego Jorku do Buffalo.

Zysk Citigroup wzrósł w 2006 r. o 7 proc., podczas gdy w tym samym czasie zyski jego największego rywala - JPMorgan - wzrosły o 70 proc. W przyszłym tygodniu Citigroup poda swoje wyniki za I kwartał. Analitycy spodziewają się wzrostu zysku na akcję o mniej niż 1 proc., do 1,09 USD. PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Citigroup część miejsc przeniesie do Polski