Citigroup: Przeważaj rynki wschodzące i spółki surowcowe

opublikowano: 09-10-2017, 12:53
aktualizacja: 09-10-2017, 12:56

W perspektywie końca przyszłego roku globalne indeksy dysponują 10-procentowym potencjałem umocnienia, a inwestorzy powinni przygotować portfele na przyspieszenie gospodarcze, ocenia bank Citigroup.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Globalne indeksy umocnią się do końca 2018 r. o około 10 proc., ciągnięte w górę przez wzrost zysków spółek, zapowiadają w nocie do klientów stratedzy Citigroup pod kierunkiem Roberta Bucklanda. Największy potencjał specjaliści widzą w rynkach wschodzących, dla których rekomendację podnieśli do „przeważaj”. Wyceny tamtejszych spółek są niskie, zyski spółek znajdują się w tendencji wzrostowej, a dolar powinien się osłabiać, argumentują autorzy raportu. Do neutralnego obniżono jednak zalecenie dla akcji japońskich.

„Wygląda na to, że w 2017 r. po raz pierwszy od siedmiu lat we wszystkich głównych regionach zanotowano poprawę wyników spółek. To samo powinno zdarzyć się w 2018 r., a zyski na akcję powinny wzrosnąć o 9 proc.” – przewidują stratedzy.

Najbardziej pozytywnie specjaliści są nastawieni do sektorów cyklicznych. Do „przeważaj” podniesiono rekomendację dla branży surowcowej, takie samo zalecenie utrzymano dla spółek technologicznych i finansowych. Tymczasem we wcześniejszym raporcie z 2500 do 2600 punktów pułap docelowy na koniec roku dla amerykańskiego indeksu S&P500 podnieśli specjaliści Stifela. Przemawiają za tym perspektywa podwyżki stóp Fedu oraz zmniejszania skupu aktywów przez EBC, ożywienie w globalnej gospodarce i amerykańskim przemyśle, plany stymulacji fiskalnej Donalda Trumpa oraz perspektywy dolara, który zdaniem Stifela powinien wkrótce zacząć odrabiać straty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Citigroup: Przeważaj rynki wschodzące i spółki surowcowe