Citigroup sprzedała filipińskie aktywa konsumenckie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 23-12-2021, 10:26

Filipiński Union Bank przejmie portfel klientów indywidualnych Citigroup w tym kraju. Transakcja opiewa na 45,3 mld PHP (904 mln USD).

W ramach umowy filipiński pożyczkodawca odkupi od Citigroup bazę aktywów, w której skład wchodzą m.in. karty kredytowe, pożyczki, depozyty i rachunki inwestycyjne.

Union Bank zadeklarował, że zatrudni ok. 1750 dotychczasowych pracowników działu detalicznego Citigroup na Filipinach. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku.

Po ogłoszeniu umowy akcje Union Banku staniały w czwartek o 7,8 proc. To największy jednodniowy spadek od połowy października.

„Realizujemy naszą strategię wycofywania się z działalności konsumenckiej w niektórych krajach. Koncentrujemy zasoby w obszarach, w których nasza globalna sieć umożliwia zapewnienie optymalnego wzrostu i zwrotu” – powiedział w oświadczeniu Peter Babej, dyrektor generalny Citibanku w rejonie Azji i Pacyfiku.

Citigroup zamierza zakończyć działalność w zakresie bankowości detalicznej w Bahrajnie, Chinach, Indiach, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Polsce, Rosji, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. W sierpniu tego roku jako pierwszą sprzedano jednostkę konsumencką w Australii. Nabywcą został National Australia Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane