CL zarobi 8,5 mln zł na TP SA

Kamil Kosiński
08-01-2001, 00:00

CL zarobi 8,5 mln zł na TP SA

Computerland podpisał umowę z Telekomunikacją Polską na wdrożenie Systemu Paszportyzacji Sieci Miejscowej Pas’Tel na terenie Obszarów Telekomunikacji w Szczecinie, Koszalinie i Słupsku oraz aneks do umowy na instalację, wdrożenie i uruchomienie Scentralizowanego Systemu Utrzymania Sieci Abonenckiej Arctus-CL dla Regionu w Gdańsku. Wartość podpisanych umów to około 8,5 mln zł.

Głównym zadaniem systemu Pas’Tel jest paszportyzacja infrastruktury telekomunikacyjnej oraz wsparcie zarządzania i eksploatacji sieci. System ten pozwala na opis technicznych i eksploatacyjnych parametrów sieci wraz z prezentacją obiektów telekomunikacyjnych na mapach geodezyjnych. Jednocześnie służby zajmujące się utrzymaniem sieci teletechnicznej otrzymują informacje, zestawienia i schematy dotyczące podległego im zakresu działania w czasie kilku minut. System Pas’Tel służy zarządzaniu siecią miejscową w węzłach telekomunikacyjnych, a także planowaniu inwestycji dotyczących np. : rozbudowy, remontów, przyłączania nowych abonentów itp. Arctus-CL jest aplikacją, która zarządza bazami danych operatora telekomunikacyjnego i jest podstawowym narzędziem pracy dla takich działów jak: biuro napraw, biura obsługi klienta, centrala, dział paszportyzacji i ewidencji sieci. KA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / / CL zarobi 8,5 mln zł na TP SA