CNBC: dyrektor generalny Twittera ustąpi ze stanowiska

opublikowano: 29-11-2021, 15:52

Współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, odejdzie ze stanowiska - podała na swojej stronie internetowej telewizja CNBC.

Jack Dorsey jest obecnie dyrektorem generalnym zarówno Twittera, jak i platformy zajmującej się płatnościami cyfrowymi Square. Jeden z udziałowców Twittera, fundusz Elliott Management zarządzany przez miliardera Paula Singera, starał się doprowadzić do usunięcia Dorseya już w ubiegłym roku, ponieważ uważa, że ta sama osoba nie powinna kierować dwiema spółkami publicznymi.

Na razie nie jest znane nazwisko ewentualnego następcy. Menedżer, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego, będzie musiał sprostać realizacji wyśrubowanych celów - platforma do końca 2023 roku ma mieć 315 mln aktywnych użytkowników dziennie (211 mln w III kw. 2021 r.) oraz co najmniej podwoić przychody.

Twitter do tej pory nie skomentował doniesień o planowanym odejściu swojego dyrektora generalnego.

Jack Dorsay był w gronie czterech współzałożycieli Twittera. Stanowisko dyrektora generalnego zajmował od 2006 do 2008 roku, a następnie przeszedł do rady nadzorczej. W 2009 roku założył Square, a w 2015 roku ponownie został szefem Twittera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, CNBC

Polecane