Co się liczy dla menedżera

DCZ, MK
opublikowano: 26-01-2007, 00:00

Joanna Mesjasz

dyrektor HR firmy Impel

Staramy się wybierać firmy szkoleniowe, które są elastyczne, tzn. potrafią dopasować szkolenie do naszych wymagań i potrzeb, a nawet stworzyć specjalny program według naszych wytycznych. Obecnie najbardziej interesują nas treningi z zarządzania zmianą, procesowego i korporacyjnego. Przy wyborze dostawcy szkoleń ważne jest dla nas także doświadczenie wykładowców. Dobry trener to osobowość, która potrafi zaangażować w szkolenie i uaktywnić całą grupę. Powinien legitymować się dużą wiedzą na dany temat. Nasza firma jest bardzo rozproszona, dlatego niektóre szkolenia, np. z BHP, adaptacyjne czy informatyczne, prowadzimy przez internet. Koszty przejazdu, wyżywienia, noclegu, wynajęcia sal to w naszym przypadku aż około 40 proc. budżetu szkoleniowego, więc e-learning to duża oszczędność.

Jacek Jędrzejczak

trener, właściciel firmy Mediacon

Rynek szkoleniowy z pewnością się cywilizuje. Jest to proces nieodwracalny. Duża w tym zasługa Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, która swoich członków dopinguje do działania na wysokim poziomie organizacyjnym, merytorycznym, ale też etycznym. PIFS promuje stałe doskonalenie się ludzi i organizacji. Dba o to, by kadra trenerska podnosiła swoje kwalifikacje, ocenia jakość i efektywność świadczonych przez nas usług.

Wiodącym trendem jest dzisiaj konsolidacja rynku szkoleń — firmy łączą się albo integrują swoje działania, co również przekłada się na wyższe standardy.

Wprawdzie w Polsce dotąd nie było tradycji dokształcania się, lecz wraz z pojawieniem się nad Wisłą dużych międzynarodowych koncernów dość szybko się to zmienia. Jeśli ten fakt połączymy z unijnymi pieniędzmi na edukację zawodową, to będę spokojny o naszą branżę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ, MK

Polecane